Serebral Palsi


Serebral Palsi, bebek ve çocuk beyninde oluşan bir hasara bağlı kalıcı duruş, hareket ve denge kusurudur.

Serebral Palsi

Serebral Palsi, bebek ve çocuk beyninde oluşan bir hasara bağlı kalıcı duruş, hareket ve denge kusurudur. Serebral Palsi'nin gerçek nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak bebeğin erken doğması, düşük kilo, kan uyuşmazlığı, doğumda bebeğin oksijensiz kalması, annenin hamilelik sırasında geçirdiği rahatsızlıklar beyinde hasara yol açan risk faktörleri taşıdığından Serebral Palsi'ye yol açabilmektedir.

Serebral Palsili kişilerde görülen en önemli güçlük motor hareket güçlüğüdür. Bunun yanı sıra kaslarda güçsüzlük ve gerginlik, denge sorunu, dikkat ve algılama sorunları, işitme ve konuşma güçlükleri, yeme bozuklukları, görsel bozukluklar görülebilir. Serebral Palsi'yi tedavi edecek bir yöntem henüz bulunamamıştır. Yaşanılan sorunlar geniş bir yelpazeyi kapsadığı için uzman bir ekip tarafından çalışmalar yapılmalıdır.

SAS-Boost Dinleti Programı

Son yıllarda gelişen yeni görüntüleme teknolojileri sayesinde müziğin beyinde yarattığı etkiyi görebilmek ve belli nörolojik sorunların iyileştirilmesi amacıyla da kullanmak mümkün olmuştur. Bizler de müziği ve konuşma seslerini (hikaye) nörobilimsel bir altyapıda oturttuğumuz SAS-Boost Dinleti Programı ile hem çocuğunuzun gelişimine yardımcı olabilmekteyiz.

Serebral Palsili her çocuğa özel hazırlanan program ile dil ve konuşma becerilerinden motor ve denge gelişimine, dikkat ve odaklanma süreçlerinden sosyal iletişime kadar bir çok alanda ilerlemeler sağlanmaktadır.

SAS-Boost Dinleti Programı almış serebral palsili çocukların ailelerinden alınan yorumları buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Liste

Başarı Hikayelerimiz

Tüm Sonuçlar

Başarı Oranı

Müzik ve Beyin

Son yıllarda gelişen yeni görüntüleme teknolojileri sayesinde müziğin beyinde yarattığı etkiyi görebilmek ve belli nörolojik sorunların iyileştirilmesi amacıyla da kullanmak mümkün olmuştur.